Header Ads

Скасування пенсії на законних підставах: кому загрожує?

Чинний закон дозволяє як припиняти, так і відновлювати виплату пенсій, розповідає юрист Олександр Плахотник. Так, 49 ст. закону "Про загальнообов'язкове пенсійне страхування" передбачає: скасувати пенсію може не тільки суд, але і територіального підрозділу Пенсійного фонду.
"У законі чітко описані випадки, при яких Пенсійний фонд має право призупинити виплату пенсій. Це нормальна практика, яка застосовується і в Україні. Якщо таке сталося, потрібно отримати роз'яснення, звернутися до органів Пенсійного фонду, якщо сталася помилка, що зараз часто відбувається з переселенцями, пенсію відновлять ", – розповідає юрист.
Українці, які свої виплати отримали за підробленими документами. Ще кілька років тому Міністерство фінансів почало процедуру перевірки всіх одержувачів соціальних виплат, в тому числі і пенсіонерів. Крім того, подібну верифікацію регулярно проводить і Пенсійний фонд. Правда, порушників, як виявилося, не так вже й багато. Для прикладу, в 2016 році знайшли всього лише 59 пенсіонерів, які отримували виплати за підробленими документами.
Пенсіонери, які живуть за кордоном. "Пенсія припиняється на весь час проживання пенсіонера за кордоном, якщо інше не передбачено міжнародним договором України, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України", – йдеться в законі.
Перетину кордону фіксуються Міграційної службою. У разі, якщо українець був відсутній в країні тривалий час, пенсію на цей період можуть призупинити. Причому, як у випадку з Ігорем Козловським, не факт, що відразу після повернення виплату відновлять. Для цього доведеться звертатися із заявою до Фонду.
Якщо не отримував пенсію 6 місяців поспіль. Також законом передбачено: якщо пенсіонер не отримує свою виплату як мінімум півроку, це може стати підставою припинити її.
На платформі Blogger.